Ana Sayfa / Antalya Küresünniler Derneği / Antalya Küresünniler Derneği Açıldı
Antalya Küresünniler Derneği Açıldı

Antalya Küresünniler Derneği Açıldı

Antalya Küresünniler Derneği Açıldı

Anadolu Ajansı (AA) Van Muhabiri Özkan Bilgin, Antalya’da fotoğraf sergisi açtı.

İlk derneklerini Van’da  açan  Küresünniler  il  dışında da  dernekleşerek bir  çatı altında örgütlenmeye başladı.Antalya Küresünniler Derneği düzenlenen törenle açıldı.  Açılışa katılan Anadolu Ajansı (AA) Van Muhabiri Özkan Bilgin, Antalya’da Van fotoğrafları sergisi açtı.
Azerbaycan halklarından olan ve birinci dünya savaşı öncesinde gördükleri baskı üzerine Türkiye’ye göç eden Küresünniler Antalya Derneği  açılış gecesine katılan Bilgin, burada bir fotoğraf sergisi açtı. Antalya Konyaaltı Belediyesi’nin Feslikan Salonu’da gerçekleşen sergide 15 fotoğraf davetlilerin beğenisine sunuldu. Kendisinin de Küresünni olduğunu belirten Bilgin, “Bu sergiyi açmadaki amacım hem toplumuma destek olmak hem de çektiğim fotoğraflarla bölgemizin tanıtımına katkı sağlamaktı. Çok olumlu ve güzel tepkiler aldım. Çekilen her fotoğrafın bir hikayesi olduğuna inanıyorum ve elimden geldiğince bölgemizden güzel hikayeleri aktarmaya devam edeceğim” dedi.
Sergisinin açılış kurdelesini Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertük, Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Kaçmaz, Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Antalya Küresünniler Derneği Başkanı Recep Akkuşçu, Van Küresünniler Derneği Başkanı Oktay Aslantaş ve AK Parti Van Milletvekili aday adayı Servet Yenitürk birlikte kesti. Ardından davetlilerle sergiyi gezen protokol üyeleri, fotoğrafları beğeni ile izledi.

İha

vansesigazetesi.com

Fotoğraf sergisivan-fotograflari-antalyada-sergilendi_2 (1)van-fotograflari-antalyada-sergilendi_3 (1)van-fotograflari-antalyada-sergilendi_1 (1)van-fotograflari-antalyada-sergilendi_4küresünniler fotoğraf sergisiKüresünniler Fotğraf Sergisi

Hakkında Oktay Aslantaş

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin