Şehidimiz

Şehidimiz

Başkomiser Şehit Nihat Akbaş ve Arkadaşlarına Mevlit Okundu

17/12/2004 yılında Irak’ın Musul kentinden Türk güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan Başkomiser Nihat Akbaş ve arkadaşları  (Komiser Bilal Ülgen ile polis memurları Süleyman Karahasanoğlu, Bülent Kıranşal ve Adem Çiçek) için cuma namazı öncesi  Hz. Ömer Camii önünde polisler tarafından vatandaşlara kolonya dağıtıldı. Okunan mevlidi, Van Vali Yardımcısı Ömer Özcan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş dinledi. Van Müftülüğü din görevlileri tarafından okunan mevlit sonrası şehitler için dualar edildi. Kılınan Cuma namazının ardından Vali Yardımcısı Özcan, Salih Kesmez ve bir grup polis, Nihat Akbaş’ın Akköprü Mezarlığı’ndaki kabrine de giderek fatiha okuyup dua ettiler.

Başkomiser Nihat Akbaş kimdir?

Şehit Nihat AKBAŞ, 1973 yılında Van’da dünyaya geldi. Baba adı Yusuf, Ana adı Züleyha’dır. 1991 yılında Polis Kolejinden, 1995 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. 1996 yılında 28. Dönem Özel Harekat Kursuna katıldı ve kurs bitiminde 1996-1998 yılları arasında Hakkari Özel harekat Şube Müdürlüğü, 1998-2004 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığında görev yaptı.

17.12.2004 günü yeni görev yeri Bağdat Büyük Elçiliğimize giderken Musul il sınırları içerisinde silahlı saldırı neticesinde dört personeli ile birlikte şehit olmuştur.

Evli olup, bir çocuk babasıdır

 

Van Valiliği Nihat AKBAŞ İlköğretim Okulu

Adres:Toki Afet Konutları, F tipi Cezaevi Arkası, VAN

http://www.nihatakbas.k12.tr

Hakkında khodkar

Cevaplayın

Mail adresi yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar işaretlenmişlerdir *

*

Yukarı ilerleyin